Iskra Telefon Skontaktuj się z nami: (62) 785 01 42
Home sepUber uns sepProdukty
 • Wählen Sie Sprachen:
 • You are here:

  HomeseparatorPozostałe

  Pozostałe

  Drewno kominkowe

  Jeżeli zakupią Państwo drewno, które przeznaczone jest do wcześniejszego sezonowania (w celu zmniejszenia jego wilgotności), najlepiej ułożyć je we wcześniej przygotowanej drewutni, lub co najmniej zadaszeniu. Im lepsza wymiana powietrza i większe nasłonecznienie, tym szybciej drewno się wysuszy i będzie lepszy efekt palenia.

  Dlatego też tartak ISKRA oferuje swoim klientom drewno kominkowe łupane i sezonowane przez około 6 miesięcy na placu, ułożone na paletach co sprawi że załadunek i rozładunek przebiega bardzo sprawnie.

  W ofercie drewna kominkowego posiadamy następujące gatunki:

  Brzoza – świetnie nadaje się do rozpalania, spala się szybciej niż w.w. gatunki, lecz daje przy tym więcej energii cieplnej.

  Olcha – wyschnięta dobrze pali się w kominku, można również używać do rozpalania.

  Dąb i buk – bardziej się żarzy niż pali płomieniem, ma duża wartość energetyczną, jednak potrzebuje dłuższego okresu sezonowania niż wyżej wymienione gatunki

   

  Zapraszamy do galerii

   

  Świeża Kora sosnowa

  Pnie starych sosen pokryte są grubą, spękaną warstwą kory. Jest to tkanka zbudowana z martwych, wypełnionych powietrzem komórek. Ich ściany składają się głównie z korka, wosków, garbników, żywic i ligniny. Większość tych substancji nie nasiąka wodą i nie przewodzi ciepła. Te, które są pochodnymi fenolu (w sumie około 20%), działają toksycznie na żywe organizmy. Kora chroni więc wewnętrzne tkanki przed mrozem i palącym słońcem oraz wysuszającym wiatrem. Stanowi także barierę dla chorobotwórczych grzybów i bakterii.

  Po okorowaniu drzew otrzymuje się duże jej kawałki. Są one jasnobrązowe, czasem złociste, mocno pachną żywicą. Kora sosnowa charakteryzuje się niewielką zawartością azotu i innych składników odżywczych, a jej pH jest zbliżone do pH torfu (4,3-4,5). Nie zawiera grzybów i bakterii.

  Po rozdrobnieniu świeżą korę można wykorzystywać do wykładania ścieżek i placyków. Można też ściółkować nią duże drzewa i krzewy, zwłaszcza gatunki lubiące kwaśne podłoże np. iglaki czy wrzosy.

   

  Zapraszamy do galerii

  logo zap_ofert nagrody ce galeria